۴ شهید گمنام در خراسان‌شمالی تشییع می شود

( 0 Votes ) 

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌شمالی گفت: پیکر چهار شهید گمنام روز پنجشنبه هفته جاری در استان تشییع می شود.

سرهنگ احیاء محمد امیری افزود: مراسم استقبال از شهدا ساعت 18 روز پنجشنبه از محل میدان آزادگان تا مسجد انقلاب بجنورد برگزار خواهد شد.

وی افزود: مراسم وداع با این شهدا نیز بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد انقلاب بجنورد برگزار می‌شود و صبح روز جمعه این شهدا برای تشییع و تدفین به شهرستان ها اسفراین و گرمه منتقل می شوند.

امیری گفت: پیش از نماز جمعه مراسم تشییع شهدا در این دو شهرستان انجام می شود و سپس پیکر 2 شهید تحویل داده شده به شهرستان اسفراین در شهر صفی آباد و پیکر شهدای تحویل داده شده به شهرستان گرمه در شهر ایور به خاک سپرده می‌شوند.

وی درباره محل شهادت این شهدا بیان کرد: یکی از شهدایی که در شهر صفی آباد به خاک سپرده خواهد شد در عملیات خیبر در منطقه مجنون و در سن 21 سالگی، و شهید دیگر در عملیات بدر در سن 20 سالگی به شهادت رسیده است.

این مقام مسئول ادامه داد: علاوه بر آن یکی از شهدای که در شهر ایور به خاک سپرده خواهد شد در عملیات ایزائی و الفجر8 در منطقه ام الرساء در سن 21 سالگی و شهید دیگر در عملیات بدر در شرق دجله در سن 27 سالگی به شهادت رسیده است. مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌شمالی با بیان اینکه پیش از این پیکر 49 شهید گمنام در استان تدفین شده است،گفت: شمار شهدای گمنامی که استان دفن شده اند به 53 تن رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: شهدای گمنامی که در استان تشییع و تدفین می شوند عمدتا مربوط به عملیاتی است که گردان هایی از استان خراسان در آن حضور داشته اند. وی از عموم مردم شهید پرور استان خواست تا در مراسم تشییع، وداع و تدفین شهدای گمنام حضور بهم رسانند.

انتهای پیام/

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن