استاندار خراسان شمالی: لازمه اصلی ولایتمداری تبعیت از قانون است

( 0 Votes ) 

به گزارش روی خط صبح ،استاندار خراسان شمالی گفت: شرط اصلی برای ولایتمداری، تبعیت از قانون و قانونمداری است.

ˈمحمود احمدی بیغشˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: کسانی که تبعیت از قانون نداشته باشند، نمی توانند داعیه پیروی از ولایت فقیه را نیز داشته باشند.

وی اضافه کرد: با این رویکرد تمام کارگزاران نظام و نامزدهای انتخاباتی موظفند در این عرصه تابع محض قانون باشند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی گفت: با آغاز زمان قانونی مهلت تبلیغات انتخاباتی، شرایط فرهنگی و امنیتی لازم برای حضور کاندیدا بخصوص کاندیداهای ریاست جمهوری در استان خراسان شمالی فراهم می شود.

احمدی بیغش افزود: برای تمام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در این استان امکانات و تجهیزات یکسان برای تبلیغات در نظر گرفته شده و کارگزاران دولت در استان حق حرکت له یا علیه کاندیدای خاصی را نخواهند داشت.

وی هرگونه تخریب کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری را موجب کاهش رغبت مردم برای شرکت در انتخابات و خدشه در ایجاد حماسه سیاسی دانست.

استاندار خراسان شمالی از نامزدهای ریاست جمهوری و طرفداران آنان نیز خواست تا در چهارچوب قانون به فعالیت تبلیغاتی پرداخته و از تخریب سایر رقبا پرهیز کنند.

احمدی بیغش با انتقاد از همجه برخی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری به دولت و سیاه نمایی عملکرد دولت نهم و دهم گفت: تمام دولت های پس از پیروزی انقلاب اسلامی متناسب با توان خود برای سربلندی نظام جمهوری اسلامی تلاش کرده اند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی اظهار کرد: هیچ کس حتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری حق ندارند، عملکرد دولت ها را زیر سوال برده و اوضاع کشور را سیاه نمایی کنند.

احمدی بیغش اضافه کرد: دولت نهم و دهم تلاش های مضاعف و غیر قابل تصوری را برای آبادانی و سربلندی کشور انجام داده است.

وی افزود: نباید افرادی برای معرفی خود، عملکرد دولت ها بخصوص دولت نهم و دهم را زیر سوال ببرند و انتظار می رود نامزدها با ارائه برنامه های خود برای اداره امور اجرایی کشور به جلب رای مردم بپردازند.

وی هرگونه سیاه نمایی عملکرد دولت های جمهوری اسلامی بخصوص دولت کنونی را بداخلاقی انتخاباتی خواند و گفت: این اقدامات دلزدگی مردم را به دنبال خواهد داشت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن