استاندار خراسان شمالی: مدیران حق حمایت از نامزدهای انتخاباتی را ندارند

( 1 Vote ) 

استاندار خراسان شمالی گفت: مدیران دستگاه های دولتی در این استان حق تبلیغات برای نامزدهای انتخاباتی یازدهمین دوره ریاست جمهوری را ندارند.

به گزارش ایرنا، 'محمود احمدی بیغش' عصر روز دوشنبه در نشست شورای اداری این استان در بجنورد اظهار كرد: مدیران دولت در استان تنها باید برای فراهم ساختن زمینه و بستر مشاركت حداكثری مردم در این رویداد سیاسی تلاش كنند.

وی اضافه كرد: انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری از مسائل مهم و حساس كشور در سال 92 است و باید همه رفتارهای مدیران ما در استان برای ترغیب و تشویق مردم به حضور گسترده در این رویداد سیاسی باشد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی گفت: اینكه مردم چه كسی را برای ریاست جمهوری انتخاب می كنند، مربوط به خود آنان است و البته رهبر معظم انقلاب نیز در زمان مقتضی، شرایط و معیارهای انتخاب و تشخیص نامزد اصلح را بیان خواهند فرمود.

بیغش در بخش دیگری از سخنانش به سفر رهبر معظم انقلاب به این استان اشاره كرد و گفت: سفر رهبری به این استان از وقایع مهم در بعد معنوی و مادی بود كه در تاریخ این استان ثبت شده است.

وی اضافه كرد: صرف نظر از بركات معنوی سفر رهبری به این دیار، از بعد مادی نیز این سفر مهم بود كه بخش اعظم اعتبار این سفر كه مربوط به سال 91 بود در اختیار استان قرار گرفت.

وی افزود: باید تمام مصوبات سفر رهبری به این استان به طور تمام و كمال اجرایی شود و هیچ مصوبه ای نباید از نظرها دور بماند و برای نظارت بر اجرای این مصوبات نیز ستاد پیگیری مصوبات زیر نظر استاندار تشكیل شده است.

استاندار خراسان شمالی گفت: رهبر معظم انقلاب نیز پیگیر اجرای مصوبات هستند و همیشه پیگیری های لازم در این بخش از سوی معظم له و یا دفترشان انجام می شود.

احمدی بیغش اظهار كرد: دستگاه های دولتی باید در كنار اجرای مصوبات سفر رهبری، به نامه های مردمی به معظم له نیز پاسخ مثبت بدهند كه بویژه در این بخش بانك ها باید پیگیرتر باشند.

وی با انتقاد از بی پاسخ ماندن برخی نامه های مردمی به رهبری بخصوص در بخش تسهیلات بانكی، افزود: مدیران بانكها باید به تمام نامه های سفر رهبری كه در بخش تسهیلاتی است، پاسخ مثبت دهند و تسهیلات مصوب را به متقاضیان پرداخت كنند.

وی اضافه كرد: مدیران بانك های دولتی كه به این نامه ها پاسخ مثبت ندهند و یا مشكلاتی را برای مردم ایجاد كنند، در كمتر از 48 ساعت از كار بركنار خواهند شد.

وی بهانه كردن كمبود اعتبارات بانكی برای پرداخت وام هایی كه در قالب نامه مردمی به رهبری بوده را غیرقابل قبول خواند و گفت: باید بانكها به افرادی كه در نامه های خود به رهبری درخواست تسهیلات داشته اند و این نامه ها به بانك ها ارسال شده، تسهیلات پرداخت شود.

وی افزود: ما تمام حساب مالی بانك ها را در اختیار داریم و نداشتن اعتبار برای پرداخت تسهیلات به مردم در قالب نامه های مردمی به رهبر معظم انقلاب را به هیچ وجه نمی پذیریم.

احمدی بیغش در ادامه دخالت افراد و یا دستگاههای غیر اجرایی در انتصاب مدیران استان و شهرستانی را غیرقابل قبول دانست و گفت:‌ انتصاب مدیران اجرایی دولت در استان و شهرستان ها در حوزه اختیارات دستگاه های اجرایی است و دیگران حق دخالت در آن را ندارند.

استاندار خراسان شمالی گفت: پیش از این بخشنامه ای مبنی بر دخالت نكردن افراد و یا نهادهای غیرمسوول در انتصاب مدیران اجرایی را به دستگاه های دولتی ارسال كرده ایم كه باید مبنای عمل این بخشنامه باشد.

احمدی بیغش افزود: چنانچه انتصابی بدون هماهنگی با فرمانداران شهرستان ها از سوی افراد غیرمسوول صورت گرفته، فرمانداران حق همكاری با این افراد را ندارند و از اختصاص اعتبار به این دستگاه ها نیز باید خودداری كنند.

وی اضافه كرد: در انتصاب مدیران استانی نیز باید با استانداری هماهنگی شود و ما انتصاب بدون هماهنگی را تایید نخواهیم كرد و چنین مدیرانی در استان جایگاهی نخواهند داشت.

رییس شورای اداری خراسان شمالی همچنین تحصیل مدیران دولتی را در ساعات اداری غیرقانونی خواند و از مدیرانی كه قادر نیستند این ضابطه را مراعات كنند خواست تا از سمت مدیریتی خود استعفا دهند.

احمدی بیغش افزود: مدیران باید در ساعت كار اداری به مشكلات مردم رسیدگی كنند و تحصیل باید در خارج از ساعات اداری و در عصر پنجشنبه و یا روزهای جمعه باشد، در غیر این صورت مدیران باید از میان مسوولیت و تحصیل یكی را انتخاب كنند.

وی همچنین استفاده ار ماشین های اداری در ساعات غیر اداری را ممنوع خواند و از نیروی انتظامی خواست تا با متخلفان در این بخش برخورد كند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار خراسان شمالی نیز در این نشست بر برگزاری باشكوه برنامه های دهه فجر در استان تاكید كرد.

'سیف الله مطلبی' از مدیران دستگاه های دولتی در این استان خواست تا از فرصت دهه فجر برای بازگو كردن خدمات نظام اسلامی، بخصوص دولت نهم و دهم به نحو مطلوب استفاده كنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن