اولویت نمایندگان خراسان شمالی در مجلس پیگیری اجرای 7طرح زیربنایی در استان است

on . Posted in ويژه

( 0 Votes ) 

رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی گفت: این مجمع پیگیری اجرای هفت طرح عمده اقتصادی و زیربنایی استان را در دولت دوازدهم برای به سرانجام رسیدن آن ها پی گیری می کند.

 

هادی قوامی چهارشنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این طرح ها در حوزه های ریلی، جاده ای، صنعتی و اقتصادی است که در اجلاسیه دوم مجلس دهم از سوی مجمع نمایندگان خراسان شمالی دردولت دوازدهم پی گیری خواهد شد.

وی افزود: در حوزه حمل و نقل ریلی اخذ 300میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای پروژه راه آهن شیروان- بجنورد و اسفراین -جوین از برنامه های این مجمع برای پی گیری در دولت دوازدهم است .

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: پایان چهار بانده کردن محور بجنورد به جنگل گلستان، پی گیری اتمام پروژه راه میامی - جاجرم - سخواست - اسفراین و ادامه آن بام به قوچان، پایان پروژه راه شیروان به اسفراین و چهاربانده کردن محور بجنورد -اسفراین -سبزوار از دیگر پروژه هایی است که در حوزه راههای ارتباطی زمینی پی گیری خواهد شد.

قوامی تسریع در عملیات اجرایی طرح تکمیلی پتروشیمی بجنورد ،پی گیری به بهره برداری رسیدن طرح تکمیلی فولاد اسفراین و فولاد کمیای صبا اسفراین را از جمله طرح هایی ذکر کرد که در حوزه اقتصادی و تولیدی در دولت دوازدهم پی گیری خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد : مجمع نمایندگان استان با همکاری مدیریت استان و دولت دوازدهم پروژه های مذکور را دردولت داوزدهم به بهره برداری برساند . استان 863هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد و 5کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی دارد .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن